Proje Maketi

 

Firmamız ATASAA GROUP’ın Maket işleri ağırlıklı olarak proje kapsamında yapılan çalışmalardır. Güncel olarak yapılan uygulamalar ağırlıklı olarak inşaat sektörüne olup, tarihi ve dini yapılar şeklinde kültür maketleri olarak butik işlerde yapılmaktadır.

İlk etapta yapılacak maketin mimari projesi alınır veya yoksa yüksek çözünürlükte, maketi yapılacak yapı veya nesnenin her açıdan resimleri çekilir ve ölçümlemesi yapılır. Proje olmaması durumunda çekilen fotoğraflardan yapı veya nesnenin vektörel çizimi yapılıp gerçek boyutlarına getirilir ve talep edilen ölçeğe uyarlanır.

Çizim ve ölçek aşamasını takiben gerekli malzeme tedariği yapılır ve parçalar halinde kesilip birleştirmesi sağlanır. 

Birleştirmesi yapılan kısımlar gerçek renklerinde uygun boya ile boyanır. Şeklini ve rengini alan parçalar ayrıysa birleştirilerek son haline getirilir ve önceden hazırlanmış vaziyet dediğimiz, yapılan işin gerçek halinin ölçeklendirilmiş zemin kısmına oturtulur. 

Vaziyet kısmı hazırlanırken maketin sergileneceği baza üzerine kurulur. Peyzaj ve çevre düzenlemesi hazır ve yapılan ölçeğe uygun ürünlerle yapılıp ışık tertibatı hazırlanır. İsteğe ve sergileneceği alanın durumuna göre üzeri cam fanus ile kapanır. 

ATASAA GROUP hizmetleri bununla sınırlı kalmayacak biz çözüm ortağınız olmaya daima devam edeceğiz Firmamızı yakından takip edenler hiçbir zaman kaybetmeyecek ve sürekli kendini yenileyen Profesyonel bir ekip ile çalışmanın keyfini sürecektir.